Muzycy

Piotr Michałowski

gitary, lutnia arabska ‘oud’

Kierownik i współzałożyciel zespołu Ansambl Peregrinus.
Absolwent kulturoznawstwa na UWr, Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary Witolda Żuromskiego oraz Administracji i Przedsiębiorczości w kulturze. Dyplomowany menadżer kultury, koordynator krajowych i międzynarodowych projektów kulturalnych. Członek zarządu Europejskiej Sieci Centrów Kultury z siedzibą w Brukseli. Komponuje muzykę teatralną. Ukończył 3-letni program licencjacki muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną, animacyjną i artystyczną. Współpracuje z wieloma muzykami, tworząc lokalne i międzynarodowe projekty muzyczne, koncertując w Polsce i zagranicą.

Michał Bednarz

perkusja
Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Zbigniewa Lewandowskiego. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Muzyk sesyjny. Aktualnie członek zespołów: Full X Trio, Trzynasta w Samo Południe, Vincent oraz Ansambl Peregrinus.

Szymon Caban

kontrabas
Kontrabasista, architekt. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu, Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy w klasie Macieja Garbowskiego, Politechnikę Wrocławską na wydziale architektury o specjalności ochrona zabytków. Od lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym, grający w różnych kompilacjach jazzowych. Od 2012 działa pod szyldem założonej przez siebie pracowni projektowej „CB STUDIO architektura wnętrza muzyka”. W 2011 był uczestnikiem Polsko – Egipskiej Misji Archeologicznej i Konserwatorskiej w Deir el-Bahari w Egipcie.

Grzegorz Rdzak

pianista,
producent, kompozytor. Absolwent OSM I i II st im K. Szymanowskiego we Wrocławiu aktualnie student Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol, Narodowym Forum Muzyki, festiwalem PPA, zespołem Ravel, Ansambl Peregrinus oraz R/S Duo.

Marcin Dudek

klarnet, flety
Animator kultury oraz instruktor zespołów muzycznych. Multiinstrumentalista. Koncertuje od 1998 roku z zespołami wykonującymi muzykę folkową, rozrywkową i jazzową. W zespole Ansambl Peregrinus od kwietnia 2009.

Kamila Romaniuk

altówka
Pochodzi z Żar i tam też w wieku 8 lat rozpoczęła swoją edukacje muzyczną. Do liceum przyjechała do Wrocławia, gdzie ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki prof. Zbigniewa Czarnoty, u którego aktualnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Jako kameralistka i muzyk orkiestrowy koncertowała w wielu miejscach w Polsce i zagranicą (m.in. Hiszpania, Francja, Belgia, Litwa, Chiny). Współpracuje z Wrocławskim Zespołem Solistów Ricordanza, Filharmonią Wrocławską, Wrocławską Orkiestrą Kameralną LEOPOLDINUM oraz agencjami artystycznymi Pro Musica i Presto. Od 2008 roku prowadzi grupę altówek Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej. Z zespołem Ansambl Peregrinus związana jest od grudnia 2009 i właśnie wtedy wkroczyła w świat dźwięków Orientu i muzyki improwizowanej.