Muzycy

 
Fot. Magdalena Maciołek 

Piotr Michałowski

gitary, lutnia arabska ‘oud’

absolwent kulturoznawstwa na UWr. (2007), ukończył studia muzykologiczne na UWr. (2008) oraz Wrocławską Szkołę Jazzu w klasie gitary Witolda Żuromskiego (dyplom w 2011 roku). Absolwent studiów podyplomowych „Administracja i przedsiębiorczość w kulturze” (DWSSP ASESOR Wrocława 2010) oraz „Dyplomacji kulturalnej” (UJ w Krakowie 2021). Dyplomowany moderator (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności) i konsultant Narodowego Centrum Kultury. Ukończył kurs w zakresie kreatywności i innowacji muzycznej Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii (2014). Uczestnik międzynarodowych kursów mistrzowskich gry na gitarze takich instrumentalistów, jak Jean Francois Prins, czy Kurt Rosenwinkel. Od 2013 roku pod szyldem Micro Art Center prowadzi działalność artystyczną, komponując muzykę teatralną, współpracuje z wieloma muzykami, tworząc lokalne i międzynarodowe projekty muzyczne, koncertując w Polsce i zagranicą. Kierownik i współzałożyciel zespołu Ansambl Peregrinus, Oriental duo z Żenią Betlińskim, duetu EmSo&Majk (z Elą Sokołowską), czy Fonosfera Plus.

Michał Bednarz

perkusja
absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa. Muzyk sesyjny oraz nauczyciel gry na perkusji. Współpracował z: Esqarial, Trzynasta w Samo Południe, Adam Fulara – Full X Trio, Frele. Z zespołem Trzynasta w Samo Południe brał udział w talent show X-Factor, docierając do finałowego etapu programu. Owocem był kontrakt z Sony Music Polska oraz płyta Hell Yeah wydana w 2014, a zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym dwukrotnie w ramach Przystanku Woodstock. W 2017 rozpoczął trzyletnią współpracę z popowym zespołem ze Śląska – Frele. Wśród wielu koncertów należy wyróżnić występ na OFF Festivalu w 2017. W 2018 podjął współpracę z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu przy spektaklu Blaszany Bębenek. Od 2019 współpracuje z Justyną Szafran i z projektem Sztylety. W 2019 roku założył Szkołę Perkusyjną Top Cios, która działa w trzech lokalizacjach: we Wrocławiu, Trzebnicy oraz Środzie Śląskiej. W zespole od 2008 roku.
 
Fot. Magdalena Maciołek
 

Fot. Magdalena Maciołek 

Szymon Caban

kontrabas
absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Adama Skrzypka i Macieja Garbowskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie Tomasza Borskiego. Brał udział w wielu festiwalach. Podążając za muzyczną pasją uczestniczył w warsztatach jazzowych, m.in. z wybitnymi kontrabasistami: J. Niedzielą-Meirą, R. Carterem, G. Peacockiem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław. Na co dzień również architekt, od 2012 roku właściciel pracowni projektowej CB STUDIO, absolwent wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej o specjalności Ochrona Zabytków, Certyfikowany Europejski Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego (PHI Darmstadt). W zespole Ansambl Peregrinus od 2008 roku.


Grzegorz Rdzak

pianista, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, producent muzyczny. Absolwent OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Autor muzyki do spektaklu „Mock. Czarna burleska” w reż. K. Imieli (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu). Współpracował i koncertował z wieloma artystami, m.in.: z zespołem RusT na Pol’and’Rock Festival, z Fisz/Emade Tworzywo na Open’er Festival w Gdańsku. Był autorem aranżacji oraz instrumentalistą w koncercie Pejzaż bez Ciebie –Edward Stachura, realizowanym przez TVP1 w Toruniu w 2019 roku. Od wielu lat związany ze sceną muzyki alternatywnej i hip-hop. Wśród osób, z którymi współpracował są m.in. Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Kasia Lins, Rosalie, Justyna Święs, Krystyna Prońko, The Blu Mantic, Eldo, Krzysztof Zalewski, RusT, Albo Inaczej 2, Patrycja Zarychta, Fisz Emade Tworzywo, Paktofonika, Justyna Szafran, Felicjan Andrzejczak. Do zespołu dołączył w 2013 roku, wzbogacając aranżacje i brzmienie zespołu.
 
 
 
Fot. Magdalena Maciołek